Płock
Seria bez punktów przerwana
15 cze 2021

W ostatnim, domowym meczu sezonu Królewscy mieli okazję zrewanżować się drużynie Dargfilu z Tomaszowa Mazowieckiego za porażkę z rundy jesiennej.

Mecz był bardzo jednostronnym widowiskiem. Stroną dominującą były płockie piłkarki, które praktycznie nie oddawały piłki przeciwniczkom.Długo jednak nie potrafiły przekuć przewagi na okazje bramkowe. Zmieniło się to w 25. minucie, kiedy to Aleksandra Synowiec podała piłkę do niekrytej Mai Zielińskiej, a ta celnym uderzeniem pokonała bramkarkę przyjezdnych. Chwilę później zawodniczki Dargfilu przeprowadziły jedyną groźną akcję w tej części spotkania, kiedy po dryblingu przez pół boiska napastniczka uderzyła obok bramki Marty Hućko. Aktywna tego dnia była Julia Janiszewska. Najpierw jej mocne uderzenie bez przyjęcia obroniła bramkarka, a chwilę później arbiter w sytuacji sam na sam z bramkarką odgwizdał pozycję spaloną. Gdy obydwie drużyny powoli szykowały się do zejścia do szatni, dośrodkowanie z prawej strony boiska dokładnym uderzeniem wykończyła Aleksandra Bielicka.j Była to pierwsza bramka tej zawodniczki w oficjalnych rozgrywkach.

Drugą połowę przyjezdne rozpoczęły od odważniejszych ataków, z którymi jednak pomarańczowe nie miały większych problemów. 15 minut po wznowieniu meczu blisko zdobycia bramki były Zielińska i Janiszewska, jednak ich uderzenia zatrzymały się na słupku i poprzeczce bramki. W odpowiedzi zawodniczki Dargfilu w przeciągu dwóch minut doszły do dwóch sytuacji bramkowych. Przy pierwszej futbolówkę sprzed linii bramkowej wybiła Klaudia Łyzińska, a następne uderzenie wylądowało na poprzeczce. W końcówce spotkania piłkarki Królewskich stworzyły jeszcze kilka dogodnych okazji do podwyższenia wyniku. W 85. minucie debiutująca w drużynie płocczanek Emanuela Przeradzka była bliska uczczenia debiutu golem, jednak jej strzał minął słupek bramki.

KS Królewscy Płock - Dargfil Tomaszów Mazowiecki 2:0 (2:0)

Bramki:23. Maja Zielińska, 45. Aleksandra Bielicka

Skrót meczu: https://youtu.be/R0kbDs515BI

Skład: M. Hućko (60. A. Potrzebska), K. Ejman (60. W. Wiączek), A. Zając, O. Stasińska, N. Borowska, K. Łyzińska, J. Asakowska, A. Bielicka (75. E. Przeradzka), M. Zielińska (K), J. Janiszewska, A. Synowiec

Sponsorem Klubu Sportowego Królewscy Płock w sezonie 2020/2021 jest PKN ORLEN S.A.