Płock
Kolejny raz bez punktów
8 cze 2021

W pierwszy weekend czerwca płockie piłkarki Królewskich kolejny raz udały się na Podlasie, tym razem do Piątnicy na mecz z Fortami.

Pierwsze 10 minut było bardzo dobre w wykonaniu przyjezdnych, które w pierwszych 10 minutach stworzyły sobie trzy dogodne sytuacje do zdobycia bramki. Najbliżej była Aleksandra Synowiec, której uderzenie obok bramkarki zatrzymało się na słupku bramki. Ostatni kwadrans pierwszej części był emocjonujący, pełen dynamiki i bramkowych akcji - w 34. minucie Marta Hućko obroniła uderzenie i dobitkę napastniczki Fortów. Chwilę później płocczanki za sprawą Synowiec wyszły na prowadzenie, Asystę przy bramce zaliczyła Klaudia Łyzińska. Wyrównanie przyszło błyskawicznie, gdy długie wybicie od bramkarki przejęła napastniczka gospodyń i w sytuacji sam na sam z Hućko pewnie umieściła piłkę w bramce. W tej sytuacji trener Królewskich miał pretensje do arbitra, który nie zauważył wyraźnej pozycji spalonej u zdobywczyni bramki.

Druga część spotkania to szalone ataki z obydwu stron i zabójcze 7 minut, w trakcie których padły 3 gole. Kwadrans po rozpoczęciu pomarańczowe straciły piłkę podczas kontrataku i gospodynie ponownie wykorzystały sytuację sam na sam. Dwie minuty później powinien być ponownie remis, gdy uderzenie Klaudii Łyzińskiej odbiło się od poprzeczki i wpadło do bramki. Jednak z niewiadomych przyczyn arbiter spotkania nie zaliczył gola, twierdząc że piłka nie przekroczyła linii bramkowej, czemu przeczyła nawet reakcja zawodniczek z Piątnicy. W następnej akcji na listę strzelczyń raz jeszcze wpisała się Synowiec, wykorzystując dośrodkowanie od Natalii Borowskiej. Chwilę po wznowieniu ze środka boiska, gospodynie ponownie wyszły na prowadzenie, zdobywając bardzo podobną do poprzednich bramkę. W końcówce spotkania Królewscy mogli uratować remis. W dobrej sytuacji znalazła się Natalia Borowska, ale w ostatnim momencie powracająca obrończyni wybiła jej piłkę spod nóg.

Forty Piątnica - KS Królewscy Płock 3:2 (1:1)

Bramki: 36., 65. Aleksandra Synowiec

Skrót meczu: https://youtu.be/EbZqWG4XhRQ

Skład: M. Hućko (60. A. Potrzebska), K. Ejman, A. Zając, O. Stasińska, K. Łyzińska (K), J. Asakowska, W. Wiączek (60. D. Kusa), J. Janiszewska, O. Gołębiewska, N. Borowska, A. Synowiec

Sponsorem Klubu Sportowego Królewscy Płock w sezonie 2020/2021 jest PKN ORLEN S.A.