Płock
Potyczka z liderem
31 maj 2021

W ostatni weekend maja do Płocka przyjechały pewne kandydatki do awansu - drużyna Pogoni Zduńska Wola.

Mecz był ciekawym widowiskiem, Zamiast piłkarskich szachów w defensywie obydwie strony postawiły na atak. W pierwszej części spotkania płocczanki utrzymywały dłużej piłkę, jednak nie stworzyły większego zagrożenia pod bramką piłkarek ze Zduńskiej Woli. Przyjezdne natomiast skupiły się na szybkich atakach oddając kilka uderzeń na bramkę Marty Hućko. W 25. minucie spotkania po rzucie rożnym uderzenie blokowała Daria Kusa niefortunnie zatrzymując piłkę ręką. Arbiter za to zagranie podyktował jedenastkę. Jednak świetna dyspozycja tego dnia płockiej bramkarki ustrzegła gospodarzy przed utratą bramki. Chwilę przed końcem pierwszej części przyjezdne raz jeszcze przegrały pojedynek z Hućko.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły pomarańczowe, przenosząc grę na połowę przeciwniczek i coraz częściej dochodząc do ich pola karnego. Przez 15 minut Królewskie stworzyły sobie trzy dobre sytuacje bramkowe. Ich uderzenia były jednak skutecznie blokowane przez zdecydowanie grające obrończynie Pogoni. Najlepszą sytuację miała w 62. minucie Aleksandra Synowiec, gdy w pole karne zagrała jej piłkę Oliwia Gołębiewska, jednak płockiej napastniczce zbyt daleko odskoczyła piłka przy kluczowym przyjęciu. Od tego momentu mecz stał się chaotyczny, a sędzia spotkania często przerywał grę za faule popełniane przez gospodynie. W 70. minucie po jednym z nich na bezpośrednie uderzenie na bramkę zdecydowały się przyjezdne, jednak Hućko skutecznie przeniosła piłkę nad poprzeczką. Pierwsza bramka dla piłkarek Zduńskiej Woli padła po rzucie rożnym, jednak sędzia zasygnalizował pozycję spaloną. Gole kibice zobaczyli dopiero w ostatnim kwadransie meczu. Na prowadzenie przyjezdne wyszły w 75. minucie, kiedy to skutecznie wykorzystały błąd w kontrataku płocczanek i skierowały piłkę do bramki z najbliższej odległości. Wynik meczu Pogoń ustaliła już w doliczonym czasie gry, gdy błąd popełniła Hućko i jej podanie tuż przed polem karnym przejęła napastniczka gości.

KS Królewscy Płock - MGUKS Pogoń Zduńska Wola 0:2 (0:0)

Skrót meczu: https://youtu.be/fxIMJzbSbHk

KS Królewscy Płock: M. Hućko, K. Ejman, A. Zając, N. Borowska, K. Łyzińska, J. Asakowska, O. Stasińska, J. Janiszewska (55. A. Synowiec), O. Gołębiewska, M. Zielińska (K), D. Kusa (75. W. Wiączek)

Sponsorem Klubu Sportowego Królewscy Płock w sezonie 2020/2021 jest PKN ORLEN S.A.