Płock
Blisko zwycięstwa
25 maj 2021

W V kolejce 3 ligi kobiet do Płocka zawitała drużyna Zamłynia Radom - rywal, z którym płocczanki mają wyjątkowo niekorzystną historię pojedynków.

Spotkanie miało dosyć jednostronny przebieg - Królewscy utrzymywali piłkę i tworzyli sytuacje bramkowe jednak brakowało im wykończenia lub dokładności przy ostatnim podaniu. Błędy własne przyczyniły się do najgroźniejszych sytuacji dla przyjezdnych. Na wynik spotkania natomiast miały wpływ błędy sędziego.

Pierwszą bramkę zdobyło Zamłynie, gdy w 10. minucie błąd w przyjęciu Marty Hućko bezlitośnie wykorzystała jego napastniczka. Chwilę później był już jednobramkowy remis. Dośrodkowanie z prawej strony boiska Mai Zielińskiej do pustej bramki skierowała Aleksandra Synowiec. Podczas gdy obydwie drużyny przeżywały jeszcze straconą i strzeloną bramkę, w 14. minucie arbiter podyktował rzut karny dla przyjezdnych. Pretekstem do takiej decyzji był kontakt Aleksandry Zając z napastniczką w polu karnym. Przyjezdne po skutecznym wykonaniu jedenastki wyszły na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy gra toczyła się już głównie pod dyktando płocczanek, a dogodnych sytuacji do wyrównania nie wykorzystała dwukrotnie Synowiec, a także Julia Janiszewska.

Drugą część meczu lepiej rozpoczęły gospodynie. Chwilę po wznowieniu podanie Natalii Borowskiej z prawej strony boiska dotarło do Synowiec jednak została ona zatrzymana przez bramkarkę. W 67. minucie spotkania przed polem karnym faulowana była płocka napastniczka. Chwilę później, tym razem wewnątrz szesnastki, nieprzepisowo powstrzymywana była Daria Kusa. Jednak sędzia w obydwu przypadkach nie dopatrzył się przewinienia, przy okazji wręczając żółtą kartkę niezgadzającemu się z jego decyzjami trenerowi płocczanek Adrianowi Piankowskiemu. W końcówce spotkania, gdy akcjom brakowało już dokładności, na indywidualny rajd prawą stroną boiska zdecydowała się Borowska, która straciła kontrolę nad piłką w polu karnym, jednak rozjemca tego spotkania dopatrzył się faulu i podyktował rzut karny dla gospodyń. Do wyrównania doprowadziła Synowiec.

KS Królewscy Płock - KS Zamłynie Radom 2:2 (1:2)

Bramki: 12., 89. Aleksandra Synowiec

Skrót meczu: https://youtu.be/1YUv8WN9Woc
Skład: M. Hućko, N. Borowska, K. Ejman, A. Zając, K. Łyzińska, J. Asakowska (75. A. Bielicka), D. Kusa (75. W. Wiączek), J. Janiszewska (60. O. Gołębiewska), O. Stasińska, M. Zielińska (K), A. Synowiec

Sponsorem Klubu Sportowego Królewscy Płock w sezonie 2020/2021 jest PKN ORLEN S.A.