Płock
Na wiosnę nadal pod kreską
18 maj 2021

Niedzielny mecz zawodniczek Królewskich ze Złym odbył się w najlepszym możliwym terminie - w tej kolejce kibice mogli wrócić na stadiony. Sympatycy drużyny ze stolicy są jednymi z najlepszych rozkręcaczy atmosfery w piłce kobiecej co udowodnili i tym razem zapewniając świetny, sportowy doping przez cały mecz.

Pierwszą groźną akcję przeprowadziły pomarańczowe. Na początku meczu strzał głową Natalii Borowskiej mógł znaleźć drogę do bramki jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną. W 9. minucie spotkania arbiter po raz pierwszy podjął kontrowersyjną decyzję, odgwizdując rzut wolny za rzekomy faul dla gospodyń przed polem karnym. Warszawianki wykończyły go skutecznym uderzeniem w rejony okienka bramki. Chwilę później blisko wyrównania była Aleksandra Synowiec, której uderzenie zatrzymało się na poprzeczce. W 22. minucie piłkarki Złego prowadziły już 2:0, wykorzystując brak zrozumienia pomiędzy Agnieszką Potrzebską i Karoliną Ejman. Od tego momentu gra toczyła się głównie pod dyktando płocczanek, które dochodziły do sytuacji strzeleckich, jednak nie potrafiły ich skutecznie wykorzystać. Chwilę przed końcem pierwszej połowy w polu karnym podcięta była Synowiec, jednak arbiter nie uznał tego za przewinienie i nie podyktował rzutu karnego.

Dwubramkowe prowadzenie gospodyń oraz wysoki pressing płockich piłkarek spowodował, że w drugiej części spotkania piłka przebywała głównie na połowie piłkarek Złego, które stworzyły tylko dwie akcje bramkowe. Były one jednak tego dnia bardzo skuteczne - w 56. minucie Marta Hućko wyszła obronną ręką z sytuacji 1 na 1 z napastniczką, jednak minutę później była już bez szans przy precyzyjnym, górnym uderzeniu dziewiątki gospodyń. Ostatnie pół godziny to ciągły napór na bramkę zawodniczek ze stolicy, jednak pomarańczowe drogę do bramki znalazły tylko raz - w 79.minucie faulowana w polu karnym była Synowiec, która zamieniła rzut karny na bramkę. Chwilę przed końcem spotkania sędzia raz jeszcze podjął bardzo kontrowersyjną dla płocczanek sytuację, odgwizdując pozycję spaloną Synowiec w sytuacji 1 na 1 z bramkarką, mimo iż w momencie podania napastniczka miała jeszcze przed sobą 2 obrońców.

AKS Zły Warszawa - KS Królewscy Płock 3:1 (2:0)

Skład: A. Potrzebska (46. M. Hućko), A. Zając, K. Ejman (73. W. Wiączek), N. Marciniak, K. Łyzińska, J. Asakowska (65. A. Bielicka), J. Janiszewska (61. O. Gołębiewska), M. Zielińska (K), A. Synowiec, O. Stasińska, N. Borowska

Bramka: 79. Aleksandra Synowiec

Sponsorem Klubu Sportowego Królewscy Płock w sezonie 2020/2021 jest PKN ORLEN S.A.