Płock
Własne boisko nie służy
12 maj 2021

Zespół PTC Pabianice był kolejnym przeciwnikiem Królewskich w rundzie wiosennej III ligi kobiet. Płocczanki na jesieni dosyć szczęśliwie wywiozły spod Łodzi zwycięstwo więc należało spodziewać się wyrównanego pojedynku.

Spotkanie dla drużyny z Pabianic rozpoczęło się niezbyt dobrze. W 2. minucie groźnego urazu kolana nabawiła się skrzydłowa. Kilka minut później w sytuacji sam na sam z bramkarką znalazła się Wiktoria Wiączek, przejmując niecelne podanie golkiperki, która jednak zdążyła naprawić swój błąd. Piłkarki Królewskich dłużej posiadały piłkę, jednak nie potrafiły przełożyć tego na sytuacje bramkowe. Przyjezdne tworzyły zagrożenie głównie poprzez kontrataki i mocno uderzane rzuty wolne. W 30. minucie po jednym z nich piłka prześlizgnęła się po rękach Marty Hućko i uderzyła w słupek, a w końcówce pierwszej części uderzenie z 20 metrów zatrzymało się na poprzeczce płocczanek.

Drugą połowę piłkarki z Pabianic rozpoczęły lepiej. W 52. minucie kolejne mocne wstrzelenie piłki z rzutu wolnego w ostatnim momencie spod nóg napastniczki wybiła Hućko. W 57. minucie indywidualny pojedynek przy linii bocznej przegrała Oliwia Stasińska, a po serii błędów indywidualnych Agnieszka Potrzebska zmuszona była do kapitulacji. Pomarańczowe dobrze zareagowały na stratę, dochodząc do coraz to groźniejszych akcji, jednak dalej brakowało im odrobiny szczęścia lub dokładności. Chwilę po straceniu bramki rzut wolny wykonywany przez Karolinę Ejman dał płocczankom rzut rożny, po którym dotknięcia piłki ręką w polu karnym nie dopatrzył się arbiter spotkania. Pomiędzy 75 a 80 minutą gospodynie stworzyły dwie kolejne groźne sytuacje - najpierw Stasińska trafiła w poprzeczkę bramki przyjezdnych, a Oliwia Gołębiewska opanowała podanie ze środka pola od Ejman, jednak jej uderzenie minimalnie minęło słupek bramki. W końcówce spotkania Wiączek znalazła się w dobrej sytuacji w polu karnym, jednak jej akcja została powstrzymana wślizgiem, którego sędzia nie uznał za przewinienie.

KS Królewscy Płock - PTC Pabianice 0:1 (0:0)

Skład: M. Hućko (55. A. Potrzebska), N. Marciniak, A. Zając, O. Stasińska, N. Borowska, K. Łyzińska (K), J. Asakowska (70. M. Zielińska), K. Ejman, O. Gołębiewska (80. A. Bielicka), J. Janiszewska (60. D. Kusa), W. Wiączek

Sponsorem Klubu Sportowego Królewscy Płock w sezonie 2020/2021 jest PKN ORLEN S.A.