Płock
Deszczowa majówka daleko od domu
5 maj 2021

W majówkę płockie piłkarki udały się na najdalszy wyjazd w sezonie, gdzie na obiekcie Jagielloni Białystok zmierzyły się z Ekosportem Białystok.

W strugach deszczu szybciej odnalazły się płocczanki, które szybko opanowały sytuację na boisku, tworząc coraz to groźniejsze sytuacje, a przede wszystkim nie pozwalając gospodyniom na zbyt wiele w ofensywie. Pierwsze groźne, lecz niecelne uderzenie na bramkę atakujące Ekosportu oddały dopiero w 78. minucie. Kwadrans po rozpoczęciu spotkania Maja Zielińska minęła boczną obrończynię, która aby ratować swój zespół musiała uciec się do faulu. Nieczyste zagranie spowodowało kontuzję i wyłączyło kapitana Królewskich z dalszej gry. W 33. minucie spotkania Oliwia Stasińska zagrała długie podanie w kierunku pola karnego gospodyń, a do podbitej przez obrończynię piłki dobiegła Aleksandra Synowiec. Sprytne uderzanie nad interweniującą bramkarką otworzyło wynik spotkania. Gdy sędzia zbliżała się do zakończenia pierwszej części spotkania, pomarańczowe raz jeszcze nacisnęły przeciwnika blisko pola karnego, w efekcie czego Karolina Ejman odebrała piłkę i podwyższyła prowadzenie.

Druga część spotkania nie była już tak płynna w wykonaniu piłkarek Królewskich, na co duży wpływ miał uraz zdobywczyni pierwszej bramki. 10 minut po wznowieniu meczu Synowiec zderzyła się głową z przeciwnikiem i musiała opuścić boisko. Brak dwóch najlepszych strzelczyń zespołu na boisku spowodował, że płocczanki miały problemy ze stworzeniem zagrożenia w środkowej strefie boiska, jednak swoją obecność zaczęły coraz bardziej zaznaczać skrzydłowe Oliwia Gołębiewska i Julia Janiszewka. Pierwsza z nich w 60. minucie w dogodnej sytuacji w polu karnym minimalnie uderzyła obok słupka. Trzecia bramka dla płocczanek padła w 73. minucie, gdy Janiszewska opanowała podanie ze środka pola i została sfaulowana przed polem karnym przez goniącą ją obrończynię. Uderzenie Ejman z rzutu wolnego obroniła bramkarka Ekosportu, była jednak bezradna przy dobitce Darii Kusej.

Ekosport Białystok - KS Królewscy Płock 0:3 (0:2)
Bramki: 33. Aleksandra Synowiec, 45. Karolina Ejman, 73. Daria Kusa

Skrót meczu: https://youtu.be/bWcA2TXOHgo

Skrót: M. Hućko (46. A. Potrzebska), N. Marciniak, A. Zając, N. Borowska, O. Stasińska, K. Łyzińska, K. Ejman, J. Asakowska, J. Janiszewska, A. Synowiec (59. D. Kusa), M. Zielińska (K)(27. O. Gołębiewska)

Sponsorem Klubu Sportowego Królewscy Płock w sezonie 2020/2021 jest PKN ORLEN S.A.