Płock
Nieudany powrót na boisko
26 kwi 2021

Prawie pół roku trwała przerwa w rozgrywkach III ligi kobiet, a zakończyła ją 1 kolejka rundy wiosennej, w której Królewscy podejmowali w Płocku drużynę Warszawskiej Akademii Piłkarskiej.

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla płocczanek, które w 20 minucie przegrywały już 0:2. Po dwóch błędach indywidualnych przyjezdne stworzyły sobie sytuacje, w których były bezbłędne. Od tego momentu gra pomarańczowych poprawiła się. Królewscy coraz dłużej utrzymywali się przy piłce i znajdowali sposób na wysoko ustawioną linię obrony przeciwniczek. Jednak w końcowej fazie kilku akcji brakowało postawienia kropki nad i dokładnym podaniem. Dodatkowo wielokrotnie bardzo dobrze na przedpolu zachowywała się bramkarka gości.

Druga połowa zaczęła się od odważniejszych ataków gospodyń, dzięki czemu już 8 minut po wznowieniu w polu karnym faulowana była Maja Zielińska, która na raty wykorzystała podyktowany rzut karny. Po kolejnych 7 minutach był już remis - podanie od Karoliny Ejman z głębi pola opanowała Julia Asakowska, która po przebiegnięciu połowy boiska oddała uderzenie na bramkę. Początkowo z tej akcji obronną ręką wyszła bramkarka przeciwniczek, jednak przy dobitce Aleksandry Synowiec była już bez szans. Zawodniczki Królewskich coraz częściej znajdowały się z piłką w rejonach pola karnego warszawianek, które jedyne zagrożenie stwarzały ze stałych fragmentów gry i dwukrotnie były blisko umieszczenia piłki w bramce. W 70 oraz 72. minucie spotkania Synowiec dwukrotnie znalazła się w polu karnym przeciwniczek, jednak nie wykorzystała lepiej ustawionych koleżanek. Gdy wydawało się, że bramka dla gospodyń wisi w powietrzu - płocczanki popełniły błąd, który bezlitośnie wykorzystały przyjezdne. Aleksandra Zając nie opanowała niedokładnego podania od Marty Hućko i zawodniczki ze stolicy ponownie wyszły na prowadzenie. W doliczonym czasie w sytuacji sam na sam z bramkarką znalazła się jeszcze Synowiec, lecz jej uderzenie minimalnie minęło słupek bramki.

KS Królewscy Płock - WAP Warszawa 2:3 (0:2)

Bramki: 54.Maja Zielinska, 60. Aleksandra Synowiec

Skład: M. Hućko, N. Marciniak, A. Zając, N. Borowska, O. Stasińska, K. Łyzińska, K. Ejman, J. Asakowska (78. W. Wiączek), J. Janiszewska (78. A. Bielicka), A. Synowiec, M. Zielińska (K)

Sponsorem Klubu Sportowego Królewscy Płock w sezonie 2020/2021 jest PKN ORLEN S.A.