PKN Orlen Płock
Udany finisz
2 lis 2020

Na sam koniec rundy jesiennej piłkarkom Królewskich przyszło się mierzyć w Płocku z drużyną Astorii Szczerców Junior, która dotychczas zajmowała ostatnie miejsce w ligowej stawce.

Różnica w tabeli między zespołami była też widoczna na boisku. Mecz toczył się pod dyktando płocczanek, a przyjezdne nie oddały celnego uderzenia na bramkę przez 90 minut. Od pierwszych minut blisko zdobycia bramki była Aleksandra Synowiec, która po podaniu ze środka pola od Wiktorii Wiączek uderzyła minimalnie obok słupka. Pomarańczowe próbowały wyjść na prowadzenie w każdy możliwy sposób, próbując dryblingów, podań ze środka pola, uderzeń z dystansu czy dośrodkowań z bocznych sektorów. Po jednym z nich w 37. minucie Synowiec przerzuciła piłkę nad bramkarką, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Kilka minut później było już 1:0, gdy po kolejnym dośrodkowaniu Oliwii Gołębiewskiej bramkę głową zdobyła aktywna tego dnia Synowiec.

Dwie minuty po zmianie stron podopieczne Adriana Piankowskiego zaczęły jeszcze lepiej. Dośrodkowanie Julii Janiszewskiej zostały zatrzymane ręką w polu karnym, jednak strzelczyni jedynej jak do tej pory bramki tym razem uderzyła z rzutu karnego w poprzeczkę. Chwilę później pomarańczowe prowadziły 2:0, gdy po trójkowej akcji napastniczek Janiszewskiej, Synowiec i Gołębiewskiej, ta ostatnia umieściła piłkę w bramce przyjezdnych. W 57. minucie ponownie cieszyła się Synowiec, wykorzystując dokładne podanie z linii obrony od Natalii Borowskiej. Kwadrans później powinno być 4:0 dla płocczanek. Z głębi pola do podania od Aleksandry Bielickiej dopadła Gołębiewska i umieściła piłkę w siatce, jednak sędzia niesłusznie odgwizdał pozycję spaloną. W końcówce spotkania raz jeszcze prawidłowo zafunkcjonowało połączenie obrończyń z napastniczkami Królewskich - podanie Klaudii Stradomskiej opanowała Maja Zielińska, jednak była ona nieprzepisowo powstrzymywana w polu karnym i sędzia ponownie podyktował jedenastkę, którą poszkodowana wykorzystała pewnym uderzeniem w górny róg bramki.

KS Królewscy Płock - Astoria Szczerców Junior 4:0 (1:0)
Bramki: 43., 57. A. Synowiec, 51. O. Gołębiewska, 84. Maja Zielińska

Skrót meczu: https://youtu.be/yvvHA60T9WU

Skład: M. Hućko (46. A. Potrzebska), N. Borowska, K. Stradomska (K), A. Zając, O. Stasińska, J. Asakowska (60. A. Bielicka), W. Wiączek, K. Ejman (70. D. Kusa), O. Gołębiewska (83. K. Łyzińska), A. Synowiec, J. Janiszewska (60. M. Zielińska)

Sponsorem KS Królewscy Płock w sezonie 2020/2021 jest PKN ORLEN S.A.

Aleksandra Synowiec: Cieszę się, że na koniec rundy mamy 3 punkty więcej. Każda z nas walczyła o wygraną, bardzo fajnie że mamy też wsparcie od dziewczyn z ławki, które akurat w tym meczu nie zaczynały, to bardzo ważne. Z tej rundy zapamiętamy, że samo granie może już nie wystarczyć, będą mecze gdzie będziemy musiały walczyć o wygraną, pokazać charakter, czasem być trochę cwaniakami i wspierać się, jeżeli coś będzie szło nie po naszej myśli. Poprzeczka była zawieszona wyżej niż do tej pory, fajnie że dałyśmy radę i chociaż to pewnie nie jest nasz najwyższy poziom, to na pewno uwierzyłyśmy w siebie i w to, że nasza praca przynosi efekty.