PKN Orlen Płock
Było gorąco
12 paź 2020

W 6 kolejce 3 ligi kobiet przeciwnikiem pomarańczowych był zespół PTC Pabianice - ubiegłoroczny mistrz ligi łódzkiej.

Dobrze przygotowane fizycznie przeciwniczki oraz niezbyt równe boisko z długą trawą, z tym musiały zmierzyć się piłkarki Królewskich. Mecz był bardzo rwany, akcje często kończyły się długimi wybiciami lub były przerywane faulami, przez co składnych i miłych dla oka podań było jak na lekarstwo. W 5. minucie Daria Kusa przejęła piłkę na własnej połowie, podprowadziła ja w kierunku bramki przeciwnika i sprytnym podaniem posłała piłkę do Oliwii Gołębiewskiej, która skutecznie wykończyła całą akcję. Zawodniczki Pabianic największe zagrożenie stwarzały wykorzystując szybkie skrzydłowe i dośrodkowując piłki z bocznych sektorów. W 15. minucie jedno z nich o centymetry minęło głowę napastniczki, która miała przed sobą tylko pustą bramkę. Kwadrans później w podobnej sytuacji z drugiej strony boiska musiała interweniować Marta Hućko, wyciągając piłkę spod nóg przeciwniczek. Miejscowe w końcówce pierwszej części spotkania doprowadziły do wyrównania wykorzystując błąd w przyjęciu Klaudii Stradomskiej.

W drugiej połowie gra Królewskich wyglądała inaczej. Pojawiło się prób wykorzystywania przestrzeni za wysoko ustawionymi obrończyniami przeciwniczek. Chwilę po wznowieniu Kusa wykonywała rzut rożny z prawej strony. Zbyt lekkie wybicie przejęła Natalia Borowska i dośrodkowała w pole karne, gdzie Maja Zielińśka wykorzystała zdezorientowanie przeciwniczek i uderzeniem z woleja pokonała bramkarkę gospodyń. W 65. minucie po długi wybiciu z własnej połowy Zielińska wykorzystała swoją szybkość, wyprzedzając kryjącą ją zawodniczkę i skutecznie uderzyła obok interweniującej bramkarki. Od 70. minuty gra toczyła się głównie w rejonach środka boiska, jednak mimo dwubramkowej przewagi pomarańczowych, optyczną przewagę miały łódzkie zawodniczki, które swoich szans upatrywały w mocno bitych piłkach w pole karne Hućko oraz w przechwytach po niecelnych podaniach płockich obrończyń w okolicach własnego pola karnego. Kwadrans przed końcem spotkania po jednym z nich i uderzeniu z pierwszej piłki piłkarki z Pabianic zdobyły jeszcze bramkę kontaktową.

PTC Pabianice - KS Królewscy Płock 2:3 (1:1)
Bramki: 5. Oliwia Gołębiewska, 52. 65. Maja Zielińska

Skrót meczu: https://youtu.be/WN4Dt_qPLuM

Skład: M. Hućko, O. Stasińska, A. Zając, K. Stradomska (K) (80. W. Wiączek), N. Borowska, K. Łyzińska, J. Asakowska (74. K. Ejman), D. Kusa (71. J. Janiszewska), M. Zielińska, O. Gołębiewska, A. Synowiec

Sponsorem KS Królewscy Płock w sezonie 2020/2021 jest PKN ORLEN S.A.

Marta Hućko: Bardzo fajnie jest wygrać taki trudny mecz, mam po nim naprawdę dużo satysfakcji. Może nie był on najlepszy w naszym wykonaniu, ale jakoś tak miło dostać taką małą rekompensatę po tych wszystkich razach, gdy grałyśmy dobrze, a czegoś nam do zwycięstwa brakowało. Popełniłyśmy kilka błędów, przez które miałyśmy problemy, ale byłyśmy w stanie się otrząsnąć, utrzymać koncentrację i nie poddać do ostatniej minuty. Czekają nas jeszcze trzy ciężkie mecze, zrobimy wszystko żeby jak najlepiej przygotować się do następnego spotkania.