MOSiR Płock Płock
Koniec marzeń
13 cze 2018

Po ostatnim weekendzie wiadomo już, że w następny sezonie nie zagramy w II Lidze Mazowieckiej Kobiet. Wysoka przegrana z zespołem Zamłynia Radom sprawiła, że promocję do wyższej klasy rozgrywkowej musimy odłożyć o co najmniej rok.

Sam początek meczu był obiecujący. Uspokoiliśmy grę i szukaliśmy sposobu, aby dojść w pobliże bramki przeciwnika. Jednak z minuty na minutę sprawiało nam to coraz większe problemy. Rywal był dobrze przygotowany mentalnie przez co w wielu sytuacjach nie byliśmy w stanie wygrać pojedynków jeden na jeden i traciliśmy piłkę. Pressing radomianek był momentami tak silny i sprytny, że wymuszał na nas niedokładne zagrania już w pobliżu własnego pola karnego. Konsekwencją tego była pierwsza stracona w 8.minucie bramka, gdy napastniczka Zamłynia przejęła podanie Marty Hućkoi i trafiła do siatki. Chwilę później zawodniczka gości zdobyła drugiego gola, posyłając piłkę do bramki bezpośrednio z rzutu rożnego. Po dwóch tak istotnych błędach ciężko było się podnieść, szczególnie mając w głowie poprzedni wysoko przegrany mecz z radomiankami. Rzadko zdarza się abyśmy nie zagrozili bramce przeciwnika przez całą pierwszą połowę.W sobotę tak się jednak stało, a na kilka minut przed przerwą Zamłynie zdobyło swoją trzecią bramkę.

Obraz gry w drugiej połowie nie zmienił się. Styl gry Zamłynia był bardzo czytelny. Każda przejęta piłka zagrywana była od razu do napastniczki. Mimo że o tym wiedzieliśmy, nie potrafiliśmy się przed tym obronić tracąc kolejne gole. Oprócz straconych sześciu bramek potwierdzeniem jednego ze słabszych występów w tym sezonie niech również będzie fakt, że pierwszy raz zagroziliśmy bramce przeciwnego zespołu dopiero w 55. minucie.

Po porażce, na jedną kolejkę przed końcem rozgrywek tracimy 4 punkty do miejsca premiowanego awansem. W sobotę nasze piłkarki czeka ostatni mecz w tym sezonie w Grodzisku Mazowieckim. Jak zapowiada trener Adrian Piankowski, będzie to okazja zaprezentowania się dla zawodniczek, które mniej grały w dotychczasowych spotkaniach.

KS Królewscy Płock - Zamłynie Radom 0:6 (0:3)

Sponsorem klubu jest PKN Orlen.

Skład: Marta Hućko, Daria Przybysz, Kinga Sławińska, Karolina Ejman (60. Dominika Janicka), Klaudia Łyzińska, Daria Kusa (65. Wiktoria Wiączek), Julia Mikołajewska, Klaudia Stradomska (72. Klaudia Borowska), Aleksandra Kujawska, Aleksandra Synowiec (50. Oliwia Gołębiewska), Klaudia Popowska