MOSiR Płock Płock
Rozpoczęliśmy sezon 2017/2018!
5 wrz 2017

Na pierwszy weekend września zaplanowano inaugurację sezonu 2017/2018 III Ligi Mazowieckiej Kobiet. W sobotni, pochmurny poranek udaliśmy się do Siedlec, aby rozegrać mecz z miejscową Pogonią.

Nasza drużyna, po kosmetycznych zmiana względem poprzedniego sezonu, w swoim pierwszym meczu rundy jesiennej zaprezentowała się dobrze na boisku przeciwnika. Spotkanie bardzo przypominało rywalizacje z Pogonią Siedlce z poprzednich sezonów: dwie szybko strzelone bramki, ogromna dominacja w posiadaniu piłki i wiele niewykorzystanych sytuacji bramkowych.

Wynik otworzyła w 7. minucie Dominika Janicka, dopadając do odbitej przed pole karne piłki i umieszczając ją płaskim strzałem w rogu bramki przeciwnika. Bałagan w organizacji linii defensywnych siedlczanek powodował, że zagrożenie stwarzaliśmy wejściami czy to środkiem czy bokami boiska. 3 minuty po pierwszej bramce swoje indywidualne umiejętności zaprezentowała Natalia Borowska. Sprytnie oszukała próbujące odebrać jej piłkę rywalki i skutecznie uderzyła z 16 metrów. Kilka minut przed przerwa było już 3:0 za sprawą Julii Mikołajewskiej. W pierwszej połowie gospodynie miały jedną dobrą okazję do strzelenia gola. Podanie Agnieszki Potrzebskiej przecięła tuż przed naszym polem karnym jedna z rywalek jednak ostatecznie posłała piłkę nad bramką.

Druga połowa przyniosła całkowitą dominację Królewskich. Rywal ani razu nie zagościł z piłką w naszym polu karnym. Gra toczyła się w przeważającej części na połowie przeciwniczek, a pomarańcze co i raz doprowadzały do sytuacji, które mogły zakończyć się bramką. Zawodziła jednak skuteczność i drugich 40 minutach gry padł tylko jeden gol, którego autorką była kolejny raz Julia Mikołajewska.

MKS Pogoń Siedlce - KS Królewscy Płock 0:4 (0:3)
Bramki: 7. Dominika Janicka, 10. Natalia Borowska I, 33. i 63. Julia Mikołajewska

Skrót meczu: https://www.youtube.com/watch?v=5l8HIFaCcvI

Skład: Agnieszka Potrzebska, Karolina Ejman, Kinga Sławińska, Daria Przybysz (64. Borowska Natalia II), Klaudia Łyzińska (64. Julia Klimczewska), Daria Kusa (K), Julia Mikołajewska, Aleksandra Kujawska (60. Aleksandra Synowiec), Dominika Janicka (60. Wiktoria Wiączek), Oliwia Gołębiewska (41. Wiktoria Zielińska), Natalia Borowska I (41. Zuzanna Szeluga)

Zuzanna Szeluga (napastniczka): Jestem bardzo zadowolona z naszej gry, chociaż mogło paść dużo więcej bramek. Byłyśmy cały czas w posiadaniu piłki, pod naszą bramką praktycznie nic się nie działo. Na boisko wyszłyśmy pełne energii, pokazałyśmy nasze umiejętności i każdy dał z siebie wszystko.

Karolina Ejman (obrończyni): To duża satysfakcja, że pierwszy mecz w sezonie wygrałyśmy tak wysokim wynikiem. Praktycznie całe spotkanie dominowałyśmy na boisku. Rywalki rzadko były przy piłce, przez co nie stwarzał zbyt wielu sytuacji podbramkowych. Wiążemy z tym sezonem duże nadzieje i sądzę, że damy radę je spełnić.