Płock
Zwycięskie zakończenie sezonu
12 cze 2017

W zeszłym tygodniu, wskutek rezygnacji Startu Otwock z przyjazdu do Płocka, na nasze konto zostały dopisane 3 punkty. Sobotni wyjazd do Żbika Nasielsk był ostatnim meczem pomarańczowych w tym sezonie. Zwycięstwo, bez oglądania się na inne wyniki, gwarantowało nam, najwyższe w historii, trzecie miejsce na finiszu rozgrywek.

Ze względu na stan murawy, mamy zawsze duże obawy o mecze w Nasielsku. Kępy trawy, dołki i górki - to one stanowiły dodatkową przeszkodę jak również zwiększały ryzyko wystąpienia kontuzji. Podczas podań i przyjęć zawodniczki musiały być skoncentrowane do samego końca, a i tak piłka wiele razy płatała figla. Ze względu na udany początek, grało nam się spokojniej. W 4.minucie Aleksandra Kujawska popędziła z futbolówką prawą stroną i tuż sprzed linii końcowej mocno dośrodkowała w pole karne. Niefortunna interwencja bramkarki gospodyń spowodowała, że otworzyliśmy wynik. W 20. minucie do bezpańskiej piłki wybitej przez obrończynie Żbika dobiegła Daria Przybysz i bez przyjęcia uderzyła z około 40 metrów.. Futbolówka po raz drugi wpadła do bramki. W 22. minucie gospodynie wykonały rzut rożny. Brak zdecydowania przy wybiciu piłki spowodował, że bezrobotna dotąd Marta Hućko musiała wyciągać futbolówkę z siatki. 4 minuty później Aleksandra Kujawska wykorzystała świetne, prostopadłe podanie Klaudii Łyzińskiej i sprytnie zdobyła swoją drugą bramkę szybko odpowiadając na trafienie piłkarek z Nasielska.

W drugiej połowie nie nastąpiły żadne zmiany wyniku. Przebieg spotkania także wyglądał podobnie. Mieliśmy dużą przewagę, gra była rwana, a piłka bardzo często opuszczała plac gry przez boczne linie. Na tyle, na ile pozwalało nam boisko, kontrolowaliśmy wydarzenia, a trener Adrian Piankowski z biegiem czasu przeprowadzał zmiany, wpuszczając kolejne młode zawodniczki. Wśród nich było aż pięć dziewcząt w wieku 13-14 lat, która zaczynały szkolenie w drużynie młodziczek naszego klubu.

Żbik Nasielsk - KS Królewscy Płock 1:3 (1:3)

Bramki: 4. Kujawska, 20. Przybysz, 26. Kujawska

Skład: Marta Hućko, Kinga Sławińska (58. Aleksandra Synowiec), Anna Wojtkowska (70. Wiktoria Wiączek), Daria Przybysz (73. Karolina Ejman), Klaudia Łyzińska, Klaudia Stradomska (C), Daria Kusa (75. Julia Klimczewska), Aleksandra Kujawska (47. Oliwia Gołębiewska), Dominika Janicka (75. Wiktoria Zielińska), Natalia Borowska (62. Zuzanna Szeluga), Julia Mikołajewska

Zuzanna Szeluga (napastniczka): Od samego początku wierzyłam, że te punkty będą nasze i tak się stało. W pierwszej połowie stworzyłyśmy sobie sytuacje, które wykorzystałyśmy. Byłyśmy potem trochę rozkojarzone, przez co nasza gra wyglądała słabiej. Jednak przerwa ostudziła nasze głowy, naprawiliśmy błędy i wszyscy grali już na 100%. Ten mecz był w naszym wykonaniu bardzo dobry.

Anna Wojtkowska (obrończyni): Pomimo tego, że cały sezon na pewno dał nam się we znaki, to chciałyśmy zakończyć go zwycięstwem. Myślę, że zagrałyśmy niezły mecz, kontrolowaliśmy jego przebieg. Wszystkie z nas dostały szansę na grę, co jest dobrym zwiastunem na przyszłość. Głęboko wierzę, że przyszły sezon będzie tym, w którym zespół awansuje.