Płock
Wiosna zaczęta z przytupem
4 kwi 2017

Pierwszy raz w nowym komplecie pomarańczowo - czarnych strojów Hummela, pierwszy raz na boisku Stoczniowca - w takich okolicznościach Pomarańczowe po 5 miesiącach przerwy wróciły do walki o ligowe punkty. Przeciwnikiem w 10 kolejce zmagań był zespół MKS Pogoń Siedlce.

Mecz z drużyną z Siedlec nie przyniósł zbyt wielu emocji. Szybko strzelone 2 bramki w 2. i 6. minucie spotkania przez Aleksandrę Kujawską i Wiktorię Zielińską nie pozostawiły przyjezdnym złudzeń, kto z tego pojedynku wyjdzie zwycięsko. Pierwsze uderzenie na bramkę Królewskich piłkarki gości oddały dopiero w 21.minucie. Pomarańczowe kontrolowały piłkę i tym samym to co działo się na boisku, tylko w krótkich fragmentach dostosowując się do chaotycznie grających siedlczanek. Kilka razy przeciwniczki zbliżyły się do naszego pola karnego, ale interwencje na czas w obronie zażegnywały niebezpieczeństwo. Pierwszą połowę graliśmy z wiatrem i to właśnie on był największą przeszkodą w zdobyciu gola. Zawodniczki miały duże problemy z dostosowaniem siły ostatniego podania i zamiast kilku bramkowych sytuacji licznie zgromadzeni kibice oglądali ucieczki piłki poza boisko bądź w ręce bramkarki Pogoni.

Po zmianie stron obraz meczu nie uległ zmianie. Bardzo miło będziemy wspominać okres pomiędzy 52 a 58 minutą meczu, kiedy to na listę strzelczyń wpisały się 2 razy Daria Kusa oraz raz Klaudia Stradomska, skutecznie odbierając chęci do gry przeciwniczkom. W dodatku chwilę po bramce naszej kapitan boisko musiała opuścić bramkarka siedlczanek w skutek groźnie wyglądającego zderzenia. W kolejnych fragmentach spotkania nasze piłkarki zmarnowały jeszcze kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Rozmiary okazałego zwycięstwa ustaliła Dominika Janicka w 70.minucie.

KS Królewscy Płock - MKS Pogoń Siedlce 6:0(2:0)
Bramki: 2. Aleksandra Kujawska, 6. Wiktoria Zielińska, 52., 56. Daria Kusa, 58. Klaudia Stradomska, 70. Dominika Janicka

KS Królewscy Płock: Marta Hućko (70. Agnieszka Potrzebska), Julia Mikołajewska, Karolina Ejman (40. Daria Przybysz), Anna Wojtkowska, Kinga Sławińska (60. Wiktoria Wiączek), Klaudia Łyzińska, Daria Kusa, Klaudia Stradomska (K), Aleksandra Kujawska (60. N. Romanowska), Dominika Janicka (70. Klaudia Popowska), Wiktoria Zielińska (30. Olga Kamińska)

Karolina Ejman (obrończyni): Na samym początku byłam zdenerwowana, był to mój debiut w drużynie seniorek i miałam lekkie obawy, że nie poradzę sobie na innej pozycji, niż grałam dotychczas, dodatkowo na dużym boisku. Ale szybko strzeliłyśmy dwie bramki, które od razu dodały mi pewności siebie. Pod koniec pierwszej połowy przeciwniczki zaczęły stwarzać sobie sytuacje pod naszą bramką, na szczęście nie były w stanie ich wykończyć. W drugiej połowie tylko umocniłyśmy swoją przewagę, strzelając jeszcze cztery bramki.

Wiktoria Zielińska (napastniczka): Jestem bardzo zadowolona z naszej gry. Pokazałyśmy na boisku nasze umiejętności, wychodząc pełne energii i wiary w sukces. Miałyśmy dużo sytuacji, cały czas atakowałyśmy, o czym może świadczyć chociażby wynik. Najważniejsze, że oprócz dobrej gry 3 punkty zostają u nas.