MOSiR Płock Płock
Dwa oblicza w dwóch połowach
30 maj 2016

Po tygodniu przerwy i dopisanych 3 punktach dzięki walkowerowi w słoneczną niedzielę wybraliśmy się do Grodziska Mazowieckiego na swój przedostatni mecz wyjazdowy w tym sezonie. Wspomniany powyżej odpoczynek nie wpłynął zbyt dobrze na naszą drużynę ponieważ w dwóch połowach pokazaliśmy kontrastujące ze sobą oblicza co w konsekwencji nie wystarczyło, aby zwyciężyć.

Po kilku niedokładnych podaniach na samym początku meczu daliśmy radę wskoczyć na odpowiednie obroty i kontrolowaliśmy przebieg spotkania do gwizdka kończącego pierwszą część meczu. Przewagę udokumentowaliśmy już w 9. minucie spotkania. Bramkę zdobyła kapitan zespołu Daria Nowak po dokładnym, prostopadłym podaniu Darii Kusej. W kolejnych minutach nasze piłkarki stworzyły jeszcze kilka dogodnych sytuacji na zdobycie gola jednak brakowało wykończenia akcji w postaci dostawienia nogi do lecącej piłki bądź trafienia w światło bramki. Zespół Mazovii ograniczał się tylko do biegania i przeszkadzania, co wymusiło dwukrotnie nasze błędy indywidualne, które gdyby nie Marta Hućko, skończyłyby się dla nas katastrofalnie.

Druga połowa pokazała naszą zdecydowanie gorszą twarz. Zupełnie oddaliśmy inicjatywę, Natomiast przerwa podziałała na gospodynie mobilizująco. Bardziej agresywna gra w obronie Mazovii oraz statyczna gra Królewskich w ataku spowodowały, że z trudem mogliśmy wyjść z piłką z własnej połowy. Gdy tylko nam się ta sztuka udawała, brakowało możliwości dalszego podania i futbolówka jak bumerang wracała przed bramkę Marty Hućko. W końcu mur okazał się mocniejszy od głowy, która w niebo biła i w 63. minucie meczu, po uderzeniu z 25 metrów, Mazovia zdobyła wyrównującą bramkę. Zimny prysznic trochę ocucił nasze zagubione głowy jednak nie wyzwolił na tyle sportowej złości, abyśmy zaczęli stwarzać sytuacje mogące przynieść zwycięskiego gola. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Mazovia Grodzisk Mazowiecki - KS Królewscy Płock 1:1 (0:1)
Bramka: 9. Daria Nowak
Skrót meczu: https://www.youtube.com/watch?v=dKvek3azejc

KS Królewscy Płock: Marta Hućko - Olga Kamińska (45. Wiktoria Wiączek), Anna Wojtkowska, Daria Przybysz, Julia Mikołajewska - Klaudia Stradomska, Klaudia Łyzińska, Daria Kusa (41. Aleksandra Kujawska) - Dagmara Świt, Dominika Janicka (58. Alicja Jankowska) , Daria Nowak (K)

Dominika Janicka (napastniczka): Szkoda, że nie udało nam się wygrać tego spotkania. Dobrze rozpoczęłyśmy, strzeliłyśmy bramkę, niestety w naszej grze było spore zamieszanie co utrudniało nam wykańczanie akcji, szybko traciłyśmy piłkę. Przeciwniczki tworzyły dużo sytuacji i oddawały dużo strzałów na naszą bramkę, ale nie miały szans w starciu z naszą bramkarką. Został nam teraz tydzień na poprawienie błędów i mecz z liderem.