Płock
Kończymy sezon zwycięstwem
17 lis 2015

Trzy dni po meczu w Wyszkowie, po raz ostatni wybiegliśmy w tym sezonie na ligowe boisko. Żbik Nasielsk nie postawił nam zbyt trudnych warunków na Stadionie Miejskim w Płocku, ale jak to w naszych meczach, emocji nie mogło zabraknąć.

Spotkanie jeszcze na dobre się nie rozpoczęło, a w 3.minucie Dominika Janicka wykorzystała swój spryt w polu karnym i otworzyła wynik spotkania. Po chwilowym chaosie uspokoiliśmy grę i rzadko wypuszczaliśmy przeciwnika z jego połowy. Na boisku można było zobaczyć parę naprawdę ciekawych podań, a także fragmentów, w których przyjezdne nie dotykały piłki. Niestety większość naszych akcji kończyła się w okolicach pola karnego pozycjami spalonymi, niedokładnymi podaniami czy zbyt słabymi uderzeniami. Oprócz jednego, łatwo złapanego strzału z oddalonego o 30 metrów rzutu wolnego, Żbik ani razy nie zagroził poważnie bramce Marty Hućko.

O przebiegu drugiej połowy niech świadczy fakt, że nasza bramkarka w tej części gry nie miała ani razu piłki w rękach. Jednak mimo przygniatającej przewagi zafundowaliśmy sobie i przybyłym widzom trochę emocji. W przeciągu 8 minut mieliśmy dwa rzuty karne podyktowane po zagraniach rękami przeciwniczek. Obydwa nie przyniosły jednak podwyższenia prowadzenia. W 53. minucie Dominika Janicka trafiła wprost w bramkarkę stojącą na środku bramki, a 6 minut później Alicja Jankowska huknęła zbyt mocno nad poprzeczką. Skoro zbyt trudno było zdobyć nam bramkę z rzutu karnego, to strzeliliśmy ją w 66. minucie z rzutu... rożnego. Bezpośrednio z lewego narożnika boiska piłkę w siatce umieściła Daria Nowak. Do ostatniego gwizdka sędziego stworzyliśmy jeszcze kilka dogodnych sytuacji do powiększenia dorobku bramkowego, jednak raziliśmy nieskutecznością.

KS Królewscy Płock - Żbik Nasielsk 2:0 (1:0)
Bramki: 3. Dominika Janicka, 66. Daria Nowak
KS Królewscy Płock: Marta Hućko- Kinga Lisiewska, Anna Wojtkowska, Klaudia Stradomska (50. Wiktoria Wiączek), Julia Mikołajewska (60. Olga Kamińska), Klaudia Łyzińska, Daria Kusa, Daria Przybysz, Daria Nowak (K), Dominika Janicka, Alicja Jankowska (65. Dagmara Świt)

Daria Nowak (skrzydłowa): Zakończyłyśmy rundę jesienną wygraną 2:0. Wynik może nie jest powalający jak na starcie z przedostatnią drużyną w tabeli, ale liczą się 3 punkty, które zostaną w Płocku. Jesień była dla nas ciężka, ale teraz skupiamy się już tylko na przygotowaniach do rundy wiosennej, by każdy mecz kończył się wygraną Królewskich. Dziękujemy kibicom za wsparcie i mamy nadzieję, że wiosną również na trybunach będzie pomarańczowo.