Płock
Gorące 3 punkty na inaugurację ligi
1 wrz 2015

Na prośbę gospodarzy dosyć nietypowo, bo w poniedziałek, zainaugurowaliśmy występy w III Lidze Mazowieckiej Kobiet. Przeciwnikiem była druga drużyna poprzedniego sezonu, która połączyła siły z Akademią Piłkarską Orliki Jeruzal. Trudny rywal oraz narastający upał, dochodzący do 35 stopni nie zapowiadały łatwej przeprawy.

Początek spotkania był bardzo chaotyczny w naszym wykonaniu. Grze brakowało płynności, popełnialiśmy dużo niewymuszonych błędów przy wyprowadzeniu piłki i podaniach. Jednak w 18. minucie Daria Kusa po 60 - metrowym indywidualnym rajdzie zdobyła bramkę, która była bardzo potrzebna. W 25. minucie nastąpiła pierwsza zmiana, za Julię Mikołajewską pojawiła się Julia Krawczyk. Chwilę później prowadziliśmy już 0:2, gdy podanie Klaudii Łyzińskiej na bramkę zamieniła Angelika Materek. Od tego momentu nasze piłkarki uspokoiły grę, zwiększając celność i ilość podań, co pozwoliło na lepszą organizację.

Na początku drugiej połowy ponownie dwójkowa akcja Julii Krawczyk z Angeliką Materek zaowocowała bramką. Chwilę później po faulu przed polem karnym Marty Hućko, skutecznym uderzeniem popisała się piłkarka Tygrysa. Na naszą odpowiedź nie trzeba było długo czekać - kolejny raz defensywę przeciwnika rozpracował ten sam duet co przy trzeciej bramce. W 60. minucie za Klaudię Stradomską na boisku pojawiła się kolejna zawodniczka z drużyny młodziczek - Julia Niedzielska. Królewskie prowadząc wysoko zwolniły grę, a morale miejscowych opadły. W ostatnim kwadransie spotkania na boisku pojawiły się Dominika Janicka i debiutująca w zespole Królewskich Julia Korga. Oprócz zmian mieliśmy także bramki, futbolówka jeszcze dwa razy wpadała do siatki- w 71 minucie po długim podaniu od Darii Przybysz celnym uderzeniem akcję zakończyła kapitanka zespołu Daria Nowak oraz w ostatniej akcji meczu gola na 2:5 zdobyły miejscowe.

KS Królewscy Płock: Marta Hućko, Kinga Lisiewska, Anna Wojtkowska, Daria Przybysz, Natalia Marciniak (70. Julia Korga), Klaudia Łyzińska, Angelika Materek, Klaudia Stradomska (60. Julia Niedzielska), Daria Kusa (70. Dominika Janicka), Daria Nowak (K), Julia Mikołajewska (25. Julia Krawczyk)

Bramki: 18. Daria Kusa, 30., 49., 55. Angelika Materek, 72. Daria Nowak

Klaudia Stradomska (pomocniczka): W końcu zaczęłyśmy sezon od wygranej. Od początku spotkania prowadziłyśmy i kontrolowałyśmy wynik, chociaż popełniliśmy sporo błędów, nad którymi musimy popracować. Jadąc do Huty Mińskiej miałyśmy w głowach wyłącznie myśl o wygranej. Mecz nie należał do najłatwiejszych, a wysoka temperatura nam nie pomagała. Jednak dałyśmy radę i wróciłyśmy do Płocka z 3 punktami. Wygrana tego meczu to najlepszy prezent urodzinowy, jaki mogłam dostać od dziewczyn.

Anna Wojtkowska (obrończyni): Myślę, że pomimo dobrego dla nas wyniku nie był to łatwy mecz. Przeciwnik był wymagający, ale my od początku starałyśmy utrzymywać się przy piłce oraz wykorzystywać pozostawione luki w obronie rywalek. Strzeliłyśmy 5 bramek i do tego konsekwentnie ustawiałyśmy własną grę w obronie tak, aby stracić ich jak najmniej. Jesteśmy zadowolone, bo dobra inauguracja na pewno doda nam pewności siebie i sprawi, że będziemy jeszcze bardziej zmotywowane na następne spotkania.