Płock
Deszczowa inaguracja
31 mar 2015

W ostatnią sobotę Siedlce przywitały piłkarki Królewskich deszczową pogodą. Królewscy w meczu z Pogonią Siedlce zainaugurowały rundę wiosenną sezonu 2014/2015 III Mazowieckiej Ligi Kobiet.

Już początkowe minuty potwierdziły, że to nasze dziewczęta będą w tym meczu stroną dominującą. Dwie pierwsze akcje zakończyły się bramkami: w 2 minucie Angeliki Materek i w 4 minucie Dominiki Przybyszewskiej. Tak jak w meczu rundy jesiennej, gospodynie grały bardzo wysoko, chcąc wykorzystywać przepis o spalonym. Nie przyniosło to im jednak oczekiwanych rezultatów. W 15 minucie na 3:0 podwyższyła Dagmara Świt. Kolejne minuty to dalsza dominacja Królewskich, liczne akcje bramkowe i festiwal niewykorzystanych sytuacji. W 27 minucie Dominika Przybyszewska, po bardzo ładnym podaniu z głębi pola od Anny Wojtkowskiej (która debiutowała w naszych barwach), zagrała mocno piłkę po ziemi przed bramkę przeciwniczek, a obrończyni Siedlczanek wbiła gola samobójczego. Ostatnia akcja pierwszej połowy była popisem Dominiki Przybyszewskiej, która w sytuacji 1v1 z bramkarką popisała się techniczną sztuczką, przerzucając nad nią piłkę.

Wysokie prowadzenie skutecznie odebrało drużynie z Siedlec chęci do dalszej rywalizacji. Scenariusz drugiej połowy wyglądał podobnie do pierwszej, Pomarańcze utrzymywały się przy piłce przez większą część czasu, co i raz dochodząc do sytuacji strzeleckich. Mimo przewagi gra z naszej strony była bardzo szarpana, brakowało spokoju i cierpliwości. 4 minuty po wznowieniu, do bramki gospodyń trafiła Angelika Materek. 10 minut później wynik na 7:0 ustaliła Dominika Przybyszewska, zdobywając swoją czwartą bramkę w tym meczu. Do końca spotkania obraz meczu nie uległ zmianie- gospodynie były jedynie w stanie jak najszybciej i jak najdalej wykopywać piłkę, a płocczanki raz po raz znajdowały się pod bramką przeciwniczek, nie wykorzystując wielu stworzonych okazji do zdobycia gola.

MKS Pogoń Siedlce - KS Królewscy Płock 0:7 (0:5)

Bramki: 2. Angelika Materek, 4. Dominika Przybyszewska, 15. Dagmara Świt, 27. Dominika Przybyszewska, 40. Dominika Przybyszewska, 44. Angelika Materek, 55. Dominika Przybyszewska

KS Królewscy Płock: Alicja Kopacz, Kinga Lisiewska, Anna Wojtkowska, Daria Przybysz, Marta Majerowska, Klaudia Stradomska, Dagmara Świt, Angelika Materek, Dominika Przybyszewska (C), Daria Nowak, Marta Hućko

Alicja Kopacz (bramkarka): Wynik pozytywny, ale niezadowalający. Była masa sytuacji podbramkowych, które nie zostały wykorzystane. Początek był niezły. Później chyba troszeczkę odpuściłyśmy, zabrakło utrzymania się przy piłce, spokojnej gry. Mogłyśmy pokazać się z lepszej strony. Wynik nie odzwierciedla naszej gry, aczkolwiek zdobyłyśmy 3pkt, z których się cieszymy. To był nasz pierwszy mecz w tej rundzie i mam nadzieję, że kolejne będą z takim samym rezultatem, ale już z dużo lepszą grą. Na pewno stać nas na więcej.

Anna Wojtkowska (obrończyni): Po długiej przerwie każda z nas z utęsknieniem oczekiwała na pierwszy mecz tej rundy. Również dla mnie ten mecz był ważny, ponieważ to mój oficjalny debiut w drużynie. Pomimo że gra w naszym wykonaniu nie wyglądała tak, jak to sobie zakładaliśmy, to wygrana oczywiście cieszy. Ponadto była to cenna lekcja na przyszłość, aby nie dopasowywać się stylem gry do przeciwnika, tylko narzucać swój i konsekwentnie realizować założenia Trenera.